Oferta

Oferta

Odpoczynek


Krajobraz jeziora i lasów to najpiękniejsze miejsce do spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Różnorodność drzew, kwiatów, dzikiej zwierzyny oraz owoców leśnych przyciąga każdego z nas. Możliwość podziwiania i korzystania z tak pięknych darów natury uprzyjemni każdy wypoczynek. W lasach są ścieżki rowerów dla osób aktywnie spędzających czas.

Wyżywienie


Menu Pensjonatu „Piękny Wrzos” opiera się na potrawach kuchni domowej.
W skład wyżywienia wchodzi :

  • śniadanie,
  • obiad dwudaniowy,
  • kolacja.


Sauna


Sauna sucha (fińska, szwedzka) – w jej komorze panuje temperatura od 60oC do 120oC. Wilgotność utrzymuje się w zakresie od 5% do 20% – kąpiel odbywa się w suchym powietrzu (dla porównania w mieszkaniach wilgotność jest na poziomie 30% - 55%). Piec znajdujący się w środku pomieszczenia posiada kamienie, które można polewać wodą podnosząc tym samym temperaturę oraz zwiększając wilgotność.

Tego rodzaju kąpiel wpływa szczególnie dobrze na skórę, jest również bezpieczna dla osób mających problemy z naczynkami krwionośnymi. Pobyt w wysokiej temperaturze możemy sobie umilić polewając kamienie olejkami aromaterapeutycznymi lub przygotowanymi mieszankami ziołowymi, które pomagają się zrelaksować i wpływają korzystnie na organizm oraz skórę. 20 -?? 30 minutowy pobyt w takiej saunie pozwala pozbyć się od 300 do 400 kalorii.

Sauna parowa (rzymska) - to kąpiel w komorze, gdzie panuje wilgotność rzędu 45% do 50% przy temperaturze 50oC do 65oC. Budowa tej sauny zbliżona jest do budowy sauny fińskiej, tyle że piec, poza zwykłą funkcją pieca fińskiego, posiada parownik, który można wykorzystać do stosowania kąpieli ziołowych czy aromatycznych. Tego rodzaju sauna dobrze oczyszcza skórę, zmniejsza bóle reumatyczne oraz dolegliwości dróg oddechowych.

Sauna mokra - różni się od wyżej wymienionych saun temperaturą powietrza – od 70oC do 90oC oraz wilgotnością utrzymującą się na poziome 25 - 40% z możliwością dochodzenia nawet do 100%. Przeznaczona jest dla osób, które nie lubią lub nie mogą przebywać w wysokich temperaturach. Nie ma wskazań co do częstotliwości wizyt w saunie mokrej, korzystać z niej można nawet codziennie. Tradycje tego typu sauny sięgają starożytności, zażywali ich Grecy i Rzymianie.


Jacuzzi


Jacuzzi przystosowane dla sześciu osób. Można w nim spędzić przyjemne i relaksacyje chwile. Jacuzzi posiada różne rodzaje hydromasażu. Intensywność można regulować w zależności od upodobań i własnych potrzeb.Wyposażenie


Sala ma wymiary 10,5 x 8 m i wyposażona jest w podłogę amortyzującą (podłoga na legarach) idealną do treningów. Jenocześnie jest miejscem, w którym można spędzić również aktywnie czas. Znajduje się tam sprzęt sportowy, z którego nasi goście mogą skorzystać w każdej chwili.Ognisko i grill


Plac zabaw